Demensveninstruktør

Demensveninstruktør

NYT

Mulighed for at blive uddannet demensveninstruktør

SVSI er en stor forening med mange medlemmer, medlemmer i en stor aldersspredning, medlemmer med forskellig fysisk formåen – og også medlemmer med let til moderat demens. I SVSI har vi valgt at sige, at det har vi plads til – vi har højt til loftet. Og vi har også valgt at sige, at jo flere der har kendskab til det, jo bedre.

Derfor har vi i det helt små, haft demens på dagsordenen, f.eks. har vi fået uddannet to demensveninstruktører sammen med personale fra Sundhedshuset. Den ene af de to har på et Fællesmøde for alle foreningens holdledere fortalt og formidlet lidt om ”det at have demens”.
Vi har længe ønske os, at komme lidt længere ud ”blandt foreningens medlemmer med denne viden”. Derfor har vi søgt og fået penge.. >>>>

TIL MEDLEMMER

Se eller rediger dine medlems- og betalingsoplysninger: 

INSTRUKTØRER/UDVALG

FORENINGEN

ADMINISTRATION

© 2018 by BBJ

SVENDBORG SENIOR IDRÆT

Svendborg Idrætshal
Ryttervej 70, 1.sal
5700 Svendborg

Tlf. +45 62233019
Email. svsi.kontor01@gmail.com

CVR nr. 34 54 29 37

Mobile PAY for løssalg.

Betalingsmuligheder.

KONTORTID

Kontoret har åbent for telefon og besøg i de nævnte tider. ​Mandag, onsdag & fredag kl. 10.00 - 12.00.

Bemærk: Vi har desværre stadig ikke åbent for besøg på kontoret