Nye demensven instruktører uddannet

Nye demensven instruktører uddannet

I 2021 vil vi arbejde målrettet på at vi alle medlemmer bliver demensvenner

Fem af foreningens medlemmer er netop blevet uddannet Demensveninstruktører - TAK til Karen, Annie, Kjeld, Lis og Susanne for at være med, og for at påtage sig opgaven med at formidle deres nye viden videre.

Det er foreningens håb, at de nye demensveninstruktører i løbet af 2021, vil komme i dialog med alle hold og grupper i foreningen. I dialog med udvalgsformænd og holdledere, vil vi arrangere små oplæg ude på holdene - at blive demensven handler blot om at sige ja tak til basal viden om demens og om medmenneskelighed. Glæd dig til at høre mere om foreningens indsats for at være demensvenlig foreni.. >>>>

TIL MEDLEMMER

Se eller rediger dine medlems- og betalingsoplysninger: 

INSTRUKTØRER/UDVALG

FORENINGEN

ADMINISTRATION

© 2018 by BBJ

SVENDBORG SENIOR IDRÆT

Svendborg Idrætshal
Ryttervej 70, 1.sal
5700 Svendborg

Tlf. +45 62233019
Email. svsi.kontor01@gmail.com

CVR nr. 34 54 29 37

Mobile PAY for løssalg.

Betalingsmuligheder.

KONTORTID

Kontoret har åbent for telefon og besøg i de nævnte tider. ​Mandag, onsdag & fredag kl. 10.00 - 12.00.

Bemærk: Vi har desværre stadig ikke åbent for besøg på kontoret